piątek, 1 grudnia 2023

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej - finał

 W poniedziałek 27 listopada na zamku w Gniewie odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej, w którym udział wzięło 51 uczniów. Do rozgrywek stanęło siedemnaście 3-osobowych drużyn, składających się z laureatów eliminacji szkolnych, przeprowadzonych w szkołach podstawowych powiatu tczewskiego.


 

Po powitaniu i przedstawieniu jury oraz zasad udzielania odpowiedzi rozpoczęły się zmagania z pytaniami z zakresu biologii, ekologii i ochrony środowiska.

Pół godziny później zakończyła się pierwsza tura, która pokazała, że poziom najlepszych drużyn jest wyrównany, z wynikiem 16 punktów prowadziła Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, a tuż za nią uplasowały się Szkoła Podstawowa ze Swarożyna Tczewa i Szkoła Podstawowa nr 12 z Tczew.

Po kilkuminutowej przerwie i poczęstunku uczniowie przystąpili do rozwiązywania drugiej serii pytań, które wyłoniły zwycięzcę konkursu, natomiast o drugie i trzecie miejsce toczyła się dogrywka między dwiema placówkami.

Ostatecznie ekologiczne zmagania wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 z Tczewa, a trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kulicach. Po krótkiej przerwie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu i ich szkół, oraz upominków dla wszystkich uczestników.


- Konkurs udało się zrealizować dzięki wsparciu ze środków Powiatu Tczewskiego i Gminy Gniew, za które organizatorzy serdecznie dziękują. Podziękowania za pomoc w organizacji finału kierują również do spółki Zamek Gniew, która umożliwiła realizacje finału w w zamkowych murach oraz Miasta Tczewa za wsparcie transportu uczestników