piątek, 28 września 2018

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIESerdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne na spotkanie fokusowe* 3 października  (środa) na godz. 17. Spotkanie pomoże nam w realizacji badania 3 sektora, które wykonujemy w ramach projektu "NADWIŚLAŃSKI SEKTOR OBYWATELSKI" - kompleksowy system wsparcia 3 sektora na obszarze subregionu nadwiślańskiego województwa pomorskiego. Spotkanie potrwa ok. 2 godzin.
Chcemy poznać Państwa opinię na kilka zagadnień związanych z działalnością organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, w tym m.in współpracy z samorządem i kondycją finansową Państwa organizacji itp.
Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie, Pl. Grunwaldzki 16/17.
*Spotkania fokusowe to wywiad grupowy. Jest to metoda badawcza wykorzystywana
w badaniach jakościowych i społecznych.
Poniżej kilka słów na temat badania od Jerzego Boczonia, który się z Państwem spotka.
Badanie organizacji pozarządowych, jakie obecnie prowadzimy w pięciu powiatach województwa pomorskiego (subregion nadwiślański) ma charakter jakościowy i jest zsynchronizowane czasowo z ogólnopolskim badaniem prowadzonym przez Stowarzyszenie KLON, które już od 25 lat zajmuje się analizą rozwoju III sektora w Polsce. Badanie nasze jest częścią projektu pt. „NADWIŚLAŃSKI SEKTOR OBYWATELSKI” – kompleksowy system wsparcia 3 sektora na obszarze subregionu nadwiślańskiego województwa pomorskiego, prowadzonego przez partnerstwo złożone z trzech organizacji Malborskiego Stowarzyszenia OŚ, Fundacji M.A.P.A. Obywatelska oraz Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Państwa doświadczenie i wiedza wynikające z wieloletniego zaangażowania w działalność społeczną w strukturach organizacji pozarządowych są dla nas bezcenne i traktujemy ją jako wiedzę ekspercką. Liczymy, że podzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami przemyśleniami a suma waszych wypowiedzi ułożona w całość według przyjętego schematu, da szeroki i wiarygodny obraz kondycji trzeciego sektora w państwa subregionie.
Z góry dziękujemy za Państwa obecność i aktywne zaangażowanie w nasze spotkanie oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na postawione pytania. Ze swej strony zapewniamy anonimowość Państwa wypowiedzi oraz rzetelny opis sytuacji sektora pozarządowego, który zawarty będzie w raporcie końcowym z badań.
W imieniu Zespołu badawczego
Jerzy Boczoń
Prezes zarządu Fundacji RC